Zdravie, ktoré príde za vami

Očkovanie je cestou k zníženiu počtu ochorení COVID-19. Rovnako jediným spôsobom ako zabezpečiť kolektívnu imunitu, ktorou ochránime seba a svoje rodiny.

Sme lídrom na trhu v mobilnom očkovaní.

Zabezpečíme očkovanie výjazdovým vakcinačným tímom pre:

  • sociálne zariadenia a domovy sociálnych služieb
  • jednotlivých záujemcov, ktorí sú v domácej izolácii
  • obce a mestá na celom území Slovenska
  • marginalizované skupiny obyvateľov
  • zamestnancov priamo vo firmách
očkovanie proti covid 19

Prečo sa očkovať s nami?

  • Očkovanie absolvujete v pohodlí, bez stresu a ohrozenia
  • Vyhnete sa cestovaniu do vzdialených očkovacích centier
  • My zabezpečíme všetky administratívne a medicínske úkony
  • Sme flexibilní pri zabezpečení aj pri realizácii očkovania
  • Zamestnávateľ zabezpečí len priestor pre očkovanie
  • Vieme zaočkovať stovky záujemcov v priebehu dňa
Mám záujem

Mobilná očkovacia jednotka

Zaočkovať vás prídeme výjazdovou očkovacou jednotkou v päťčlennom zložení: lekár, záchranár 1 (pripravuje vakcínu), záchranár 2 (aplikuje vakcínu), administrátor (koordinuje a vykonáva potrebnú evidenciu a povinné registrácie pred a po očkovaní), observátor (dohliada na stav pacientov po zaočkovaní).

Očkujeme všetkými schválenými, registrovanými vakcínami, podľa národnej očkovacej stratégie. Momentálne je možná aj aplikácia očakávanej adaptovanej vakcíny Comirnaty Original/Omicron BA.1. (spoločnosť Pfizer/BioNTech).

Očkovanie prebieha v spolupráci s najväčšou fakultnou nemocnicou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a jednotlivými župami.

Ako očkovanie prebieha?

  1. V prípade záujmu nás kontaktujte na: 0903 932 496
  2. Spoločne s koordinátorom pre očkovanie doladíte nasledovný proces
  3. Dohodnite s ním termín a miesto očkovania
  4. V dohodnutom termíne prebehne očkovanie zamestnancov spoločnosti
  5. Zaočkovanému je na mieste vydaná ambulantná správa a potvrdenie o zaočkovaní
  6. V prípade očkovania dvojdávkovou vakcínou sa proces opakuje v stanovenom termíne
Mám záujem

Časté otázky

Musím ísť pred očkovaním na test?

Negatívny antigénový test nie je podmienkou na zaočkovanie proti ochoreniu COVID–19. Je len na vašom rozhodnutí či sa dáte pred očkovaním testovať. Ak áno, môžete použiť antigénové aj PCR testy, ale to, či ste v minulosti prekonali ochorenie alebo ste v akútnom stave bez príznakov najspoľahlivejšie zistíte pretestovaním  testom na protilátky ELISA.

Čo ak som už prekonala COVID, neviem o tom a mám dosť protilátok?

Je možné, že ste prekonali bezpríznakovú formu ochorenia COVID–19. V takom prípade, napriek tomu, že vy ste toto ochorenie nezaregistrovali, vaše telo si vytvorilo protilátky. Ak test na protilátky potvrdí, že ste ochorenie COVID–19 už prekonali, nasledujúcich 90 dní by vaše telo malo mať protilátky na tento vírus. Po uplynutí tohto obdobia sa môžete zaočkovať.

Budeme musieť podstúpiť očkovanie každý rok?

Doterajšie štúdie zatiaľ nepreukázali ako dlho trvá ochrana poskytnutá po očkovaní pri dostupných vakcínach. To znamená, že dnes nevieme zaujať postoj voči otázke, či budeme musieť vakcináciu absolvovať opakovane, tak, ako je tomu napríklad pri chrípke. Odpoveď na túto otázku závisí aj od toho, akú imunitnú pamäť si naše telo po očkovaní na ochorenie COVID–19 vytvorí.

Môžem sa po očkovaní ísť do práce?

Po očkovaní ktoroukoľvek schválenou vakcínou by ste mali byť schopný pokračovať v bežných činnostiach. Samozrejme, pokiaľ sa cítite dobre. Odporúčame však po dobu 48 hodín po očkovaní vyhnúť sa nadmernej fyzickej aktivite a užívaniu alkoholu. Ak je vaša ruka po vpichu obzvlášť bolestivá alebo slabá, vhodné je vyhnúť sa zdvíhaniu ťažších predmetov. Odporúčame informovať sa o pravidlách práce po očkovaní u svojho zamestnávateľa. Niektorí zamestnávatelia majú pre svojich zamestnancov vypracované osobitné nariadenia.

Čo robiť po zaočkovaní?

K všeobecným zásadám po očkovaní proti ochoreniu COVID-9 sa odporúča vyhnúť sa 48 hodín po očkovaní nadmernej fyzickej aktivite a užívaniu alkoholu. U niektorých zaočkovaných sa môže jeden-dva dni po zaočkovaní objaviť zvýšená teplota. Menej častým vedľajším účinkom je začervenanie v mieste vpichu alebo opuch lymfatických uzlín. Pri výskyte nežiadúcich účinkov prejdite do šetriaceho režimu a oddychujte. V prípade bolesti a vyššej teploty, užite niektorý z vhodných liekov. Tieto príznaky zvyčajne trvajú menej ako týždeň. Ak je však teplota vysoká s prípadnými pridruženými príznakmi, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom.

Po podaní prvej dávky naďalej dodržiavajme ochranné opatrenia a prísne sa chráňme pred prípadnou nákazou. Pretože po prvej vakcíne sa síce protilátky začínajú tvoriť, avšak ich hodnota nie je dostatočná, aby bol dosiahnutý maximálny možný účinok vakcín garantovaný výrobcom. V prípade, že sa po podaní 1. dávky zo závažných dôvodov nebudete môcť dostaviť na podanie 2. dávky, čo najskôr sa preobjednajte na iný termín. Ak neabsolvujete obe plánované očkovania, nemusíte byť pred ochorením COVID-19 chránený tak, ako to garantuje účinnosť vakcín.